Esileht   |   Kirjastusest   |   Mõttelugu   |   Kontakt   |   Raamatud   |   Tingimused   |   Privaatsus  
   
Kirjastus "Ilmamaa" asutati 1992. aasta viimastel nädalatel Tartus; täna on tegemist ühe suurema Eesti väärtkirjanduse kirjastajaga, eriti tänu Eesti Mõtteloo sarjale.
Elu on sümbioos
Ilmumas
Toomas Tiivel

Elu on sümbioos

296 lk., 140x200, 2021

Bioloog ja diplomaat Toomas Tiivel (sünd. 1952) on oma Mõtteloo-raamatusse koondanud kirjutisi kahest erinevast ainevallast. Esimene pool on bioloogilise sisuga ja teaduslikum ning selle lugemise hõlbustamiseks on lisatud raamatu lõppu väike rakubioloogia sõnastik. Kõigist tekstidest kumab läbi seoste otsimine, mis lõpuks määrab süsteemi käitumise. Raamatu teine osa haarab maailma, eeskätt diplomaadi pilguga. Sümbioos ehk teisisõnu kooskõlaline kooselu on ajast aega huvitanud nii biolooge kui ka inimkoosluste vaatlejaid. On vaieldud, kas elu on eelkõige konkurents või pigem sümbioos. Tiivel kaldub ses küsimuses kindlalt sümbioosi poole, milleta pole ühtegi kooslust. Inimsümbioosi tähtis vorm on sõprus ning sõpruskonnad, millesse autor kuulub, on olnud väga püsivad suuresti tänu temale, muuhulgas hea huumori saatel. Saatesõna on raamatule kirjutanud akadeemik Jüri Engelbrecht. 

Raamatu väljaandmist on toetanud Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Kultuurkapital, AS Giga ja Eesti Mõtteloo Sihtkapital.Tähtsaimaks "Ilmamaa" väljaandeks on rahvuslik suursari "Eesti mõttelugu", mis koondab ja avaldab väärtuslikumat osa eesti mõttevarast läbi aegade.
Veel
Heidi Sarapuu

Lennud. Kultuuriloolised lavatekstid

112 lk., 140x205, 2021

Heidi Sarapuu kaht näidendit “Lennud. Presidendi mõttelennud” ja “Treffpunkt – Berliin!” ühendavaks tegelaseks on meie armastatud president Lennart Meri, keda mõlemas “Variuse” lavastuses mängis Egon Nuter. Neist esimene valmis Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks ja ühtlasi tähistas teatri “Varius” 30. sünnipäeva. Näidend on pilgeni täis Lennart Meri mõttelende ning anekdootideks ja käibefraasidekski saanud vaimukaid ütlemisi, sekka uskumatuid olukordi. Samas on nii, et kes sellest sõnagi ei usu, saab ikka täiega petta. “Treffpunkt – Berliin!” on lugu Eesti Berliini saatkonnast, selle algusaegadest Eduard Vilde ja Karl Menninguga ning saatkonna taasavamisest Lennart Meri poolt, kelle lapsepõlv sealsamas möödus, kui saadikuks oli tema isa. 

Raamatu väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapital.
Mats Traat

Kogutud Harala elulood

584 lk., 140x210, 2021

Esimese Harala eluloo pani Mats Traat kirja veebruaris 1961, raamatutena on neid ilmunud 1963–2011. Nüüd on autor kõik kokku kogunud, jaganud üheksasse ajaperioodi ja lisanud seni veel ilmumata epitaafe, saades kokku 513 elulugu. Üks lugu kasvab välja teisest, see on kui ennast lahti keriv Eesti elulugu, koosnedes üksikutest sõlmedest ja neid ühendavatest niitidest, mis ei tunnista aega ega ruumi. Harala on pidevuse sümbol, mis koosneb katkenud või sõlmitud inimsaatustest. Harala on Mats Traadi nimed marmortahvlil – iga eestlane oma ristikese või mälestusplaadiga tähistamas monumenti Eestile. 

Raamatu väljaandist on toetanud Eesti Kultuurkapital.