Esileht   |   Kirjastusest   |   Mõttelugu   |   Kontakt   |   Raamatud   |   Tingimused   |   Privaatsus  
Rein Taagepera

Kahepaikne

328 lk., 140x205, 2024

Rein Taagepera on oma järjekordse mälestusteraamatuga jõudnud aega, mil Saksamaal, Marokos, Kanadas, Soomes ja lõpuks USA-s elanud, võõra võimu poolt tõrjutud pagulasest saab 1991 „väliseestlane“. Kodutee oli just nagu avali ja pagulased katsusid naasta. Õnnestus see aga ainult poole eluga. Ees ootasid sotsiaalteaduskond Tartus, sekka ootamatu presidendikampaania ja nõukajärgse olme omapärad. Selle kõrvale jäi retk Udmurtiasse ja naasmine Marrakeši, Eesti Californiaga kõrvuti aastatuhande lõpul, kahepaiksuse vaev ja võimalused. Raamatu fotomaterjal on autori erakogust. 

Raamatu ilmumist on toetanud Eesti Kultuurkapital.
Viivi Luik

Pühaduse purunemine

320 lk., 140x200, 2024
“Pühaduse purunemine” on Viivi Luige (1946) esseede ja artiklite kogu, mis sisaldab tekste erinevatest kümnenditest, omandades mõningaid uusi mõõtmeid ja tähendusi, mis raamatu koostamise käigus ka autorit ennast on mõnevõrra üllatanud. Siin on nad kõik koos ühiste kaante vahel.
Kõige uuem, seni ilmumata tekst “Kirjaoskus, sõda ja elevandiluust torn” on kirjutatud 2024. aasta kevadel.
Kõik lood kõnelevad tänapäevast. Järjekordsest hulluse ajajärgust, mille kaasosalised ja tunnistajad on need, kes tänases maailmas elavad.

Raamatu väljaandmist on toetanud Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tartu linn ja Eesti Mõtteloo Sihtkapital ning Tartu linn.
Raamatud
ILMUMISE JÄRJEKORRAS
Selle aasta raamatud
SARJAD
Ajajõe tagant
Aken ilma
Avatud Eesti Raamat
Eesti kirjanikke
Eesti mõttelugu
Hieronymus
Ilmatargad
Kogutud luuletused
Palju aastaid
KATEGOORIAD
Ajalugu
Artiklid/esseed
Elulood
Filosoofia
Fotoalbumid
Huumor
Jutustused
Kirjavahetused
Lasteraamatud
Luulekogud
Lüüriline mõtisklus
Monograafia
Mälestused
Novellid
Näidendid
Romaanid
Sõnaraamatud
ÜLDNIMEKIRI
Pealkiri
Autor
ISBN
Tagasi
Teadus ja meetod

Lisa ostukorvi
14 €


Ilmumisaasta 2025-07-07
ISBN 978-9985-77-884-5
Tõlkinud Anto Unt
Toimetanud Piret Kuusk ja Katre Ligi
Sarja kujundanud Jüri Kaarma
Ümbrise kujundanud Eve Kask
Lehekülgi 256
Mõõdud 140x215
Köide 140x215Köideõmmeldud brošüür ümbrisega


Kategooria Filosoofia
Raamatusari Avatud Eesti Raamat


Raamatust lähemalt
Jules Henri Poincaré (29.04.1854 –17.07.1912) oli pärit Kirde-Prantsusmaalt, Lotringi piirkonna ajaloolise pealinna Nancy mõjukast suguvõsast. Ta isa Léon Poincaré (1828–1892) oli Nancy ülikooli meditsiiniprofessor, ema Eugénie Launois (1830–1897) hoolitses laste ja nende hariduse eest.
Poincaré elu kulges üliedukalt nii teaduses kui ka isiklikus elus. Tema teadustöid tunnustati lugematute auhindade ja aunimetustega.
Sageli kuuldud hinnang, et Poincaré ignoreeris Einsteini teooriat lihtsalt sellepärast, et ta ei saanud sellest õigesti aru, on siiski ennatlik. Arusaamine maailma asjade olemusest ei olnudki Poincaré eesmärk, nagu ta kirjutab raamatus “Teadus ja hüpotees”, lk. 197: “Matemaatiliste teooriate ülesandeks pole selgitada meile asjade tõelist loomust, säärane
nõudmine oleks ebamõistlik. Nende ainsaks eesmärgiks on nende katseliselt selgunud füüsikaliste seaduste korraldamine, milliseid ei saaks isegi väljendada ilma matemaatika kaasabita.

Raamatu väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapital ja Postimees.