Esileht   |   Kirjastusest   |   Mõttelugu   |   Kontakt   |   Raamatud   |   Tingimused   |   Privaatsus  
   
Kirjastus "Ilmamaa" asutati 1992. aasta viimastel nädalatel Tartus; täna on tegemist ühe suurema Eesti väärtkirjanduse kirjastajaga, eriti tänu Eesti Mõtteloo sarjale.
Külluseühiskond
Ilmumas
John Kenneth Galbraith

Külluseühiskond

360 lk., 140x215, 2024
John Kenneth Galbraith (15. oktoober 1908 – 29. aprill 2006) sündis Iona Stationi väikelinnas Ontario provintsis Kanadas. Ta isa oli talupidaja, kooliõpetaja ja Kanada Liberaalse Partei kohalik ametnik, ema oli koduperenaineja kogukonna aktivist. Perekonnas oli neli last.
Galbraithi huvi monopoolse konkurentsi ja juhtimiskontrolli vastu leidis praktilise väljundi 1936. aasta kevadel, kui Ameerika miljonärist ettevõtja ja Harvardi ülikooli vilistlane Henry S. Dennison pakkus talle kaasautori rolli ühise raamatu kirjutamiseks, mis kaitseks president Roosevelti uut kurssi ning avaks laiema Ameerika Ühendriikide majanduskeskkonda ümberkujundava strateegia põhijooni.
Šveitsis 1956. aastal asus ta kirjutama plaanitud raamatut, mis sai küll “Miks inimesed on vaesed?” asemel pealkirjaks “Külluseühiskond” (1958). Raamatut saatis Ameerikas edu, näiteks püsis see peaaegu aasta ajalehe “New York Times” bestsellerite nimekirjas, mis oli majanduse kohta kirjutatud raamatu puhul tavatu.

Raamatu väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapital ja Postimees.



Tähtsaimaks "Ilmamaa" väljaandeks on rahvuslik suursari "Eesti mõttelugu", mis koondab ja avaldab väärtuslikumat osa eesti mõttevarast läbi aegade.
Veel
Jüri Leesment

Need kel pole ükstapuha

88 lk., 145x210, 2024

Jüri Leesmendi viimatised luulekogud jaotavad tema laululist loomingut linnade järgi. Üks räägib Tallinnas elatud ajast, teine Türist, kolmas Jõgevast, nüüd jõudis kätte Tartu kord. Leesment valib väga, mida oma suurest luulepagasist trükis ilmutada, nõnda on ka siia, kogusse “Need kel pole ükstapuha” jõudnud tema meelest ainult parimad lood ja laulud. Ning kui eelmistest kogudest on juba päris suur hulk tekste lauludeks võetud, siis selles olevad alles ootavad oma heliloojaid ja muusikuid. Sekka on sattunud nii mõnigi haiku. 

Raamatu väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapital.

 

*

hüvastijätul
vabandused viibivad
veel vaid paar klaasi
 

    (Jüri Leesment, “Need kel pole ükstapuha”, lk. 63)
Nikolai Losski

Meeleline, intellektuaalne ja müstiline intuitsioon

680 lk., 140x215, 2024

Nikolai Losski (1870–1965) on üks väheseid rahvusvaheliselt tuntud 20. sajandi vene süstemaatilisi filosoofe. Euroopas oma aja filosoofia tippude juures õppinuna sai temast Peterburi ülikooli filosoofiaprofessor. Revolutsiooni järel kritiseeris ta sotsialistlikke liialdusi ning pagendati seetõttu 1922. nn. filosoofide laeval kodumaalt. Ta õpetas Prahas, põgenes Teise maailmasõja aegu Pariisi kaudu New Yorki. Temast sai palju tõlgitud ja võrdlemisi tuntud autor. Losski järgi on ideaalsed loogilised ja matemaatilised objektid vahetult, s.t. intuitiivselt tunnetatavad, tema käsitlust võiks seega nimetada totaalseks intuitivismiks. Tema metafüüsilise süsteemi keskmes on ruumi- ja ajaülene substantsiaalne toimija ehk individuaalne, loomingulist omadusteülest jõudu ja kogu abstraktset logos’t tervikuna omav mina, kes loob vabalt oma ilminguid ning koostöös teiste toimijatega oma vaimset, hingelist ja kehalist elu. Losski järgi on meil nii välismaailmale kui ka teistele inimestele ja isegi nende kõige salajasematele hingeseisunditele vahetu, intuitiivne ligipääs.

Raamatule on saatesõna kirjutanud Jaanus Sooväli.


Raamatu väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapital ja Postimees